Cinsel İlişkide Erken Boşalma Sorunu ve Tedavisi

Partnerinizle yaşadığınız ilişki sırasında sizin yada karşınızdaki insanın erken boşalması sonucunda güzel dakikalarınız bozulabilir yada partnerinizle aranız açılır.

Ancak her sorunun çözümü olduğu gibi bu sorununda çözümü var. Bu sorunun altında çoğu zaman psikolojik etmenler yatmaktadır. Genelde  tedavi sonrası çözüme  %100 varılır. Çiftlerin bu konuda birbirine açılamaması durumunda,çiftler arasında soğukluk ve cinsel isteğin azalması gibi sorunlar ortaya çıkar. Bunlarda insanları huzursuzluk,sıkıntı ve stres olarak geri döner.

Erken boşalmanın uğradığı çiftler ise genelde yeni evlenmiş yada hiç cinsel ilişki tecrübesi olmayan insanlardır. Bu tip kategoride olup bu sorunu yaşayan çiftlerin genelde sorunları, tecrübe kazandıkça düzelir ve süre uzatılır. Erken boşalmanın tedavisi genelde mümkündür. Bölgesel uyuşturucu kremler, spreylerde bu tedavilerin başında gelir. Ancak bu tedaviler penis üzerindeki duyarlılığı azalttığı için cinsel ilişkiden alınan zevkte bu oranda düşeceğinden bu tip bir tedavi önerilmemektedir.

Bu tip tedavilerin doktor kontrolünde yapılması önemlidir. Doktor gözetimi de  her şeyden önce gelir. Psikolog tedavisi başta gelen tedavilerdendir.

Yazıyı paylaş

Yorumlar Konu : "Cinsel İlişkide Erken Boşalma Sorunu ve Tedavisi"

Yorum yaz