Erkeklerde Saç Dökülmesi ve Kellik Tedavisi

Kellik saçın bir kısmının ve ya tamamının herhangi bir sebepten dolayı dökülmesi değildir. Doğal yollarla dökülmesidir.Yaşlılık ve ırsi olarak saç dökülmesi en fazla rastlanan durumdur. Erkek belli bir yaşa geldiğinde saç köklerinde zayıflama başlar.

Saç Dökülme Belirtileri :

Erkeklerde en yaygın rahatsızlıklardan biriside saç dökülmesidir. Erkeklerdeki dökülmesinde başınızın üst kısmındaki ve şakaklardaki saçlarınız zayıflamaya başlar. Zaman geçtikçe şakaklardaki saçlar daha da gerilere doğru açılmaya başlar, sadece başın ön kısmının ortasında saç kalır ve üst kısmında giderek daha da kelleşen bir bölge meydana gelir. Sonra başın ön ve üst kısımlarında saçların döküldüğü bölgeler yanaşır ve başın üst kısmı iyice kelleşir. En sonunda geriye kalan başın yan taraflarında ve arka taraflarında kalan saç sınırıdır.Erkeklerde ki saç dökülmesi birçok erkek için istenmeyen ve oldukça stresli bir dönemdirBazı erkeklerde ise bu durum yirmili yaşların başında ortaya çıkar.

Erkeklerde saç dökülmesi 25 yaşına kadar erkeklerin %25 ‘ini, 40 yaşına kadar %40′ını, 50 yaşına kadar %50′sini etkiler ve doğal olarak erkeklerde görülür.

Kellik Tedavisi :

Kesinlikle evde yapılacak halk arasında “koca karı ilaçları” olarak geçen ilaçlarla geçecek bir ilaç değildir.İş hakikaten ciddiyse ve siz bundan rahatsız oluyorsanız bir deri uzmanına giderek farklı metodlarla bilgi alarak çözüm yolu bulabilirsiniz.

 

Yazıyı paylaş

Yorumlar Konu : "Erkeklerde Saç Dökülmesi ve Kellik Tedavisi"

  1. Saç dökülmelerine yönelik kesinlikle Biomen kullanımının yapılmasını öneririm.Kısa sürede olumlu sonuçlarını gözlemledim.

  2. Benimde ufak ufak saçlarım dökülmeye başladı.Elimi saçıma götürüp salladığımda elime baya saç geliyor.Arkadaşlarımda ilerde kel olucaksın diyor.Saçlarım seyrekmiş öyle diyorlar.İleride görücez bakalım :)

Yorum yaz