Kulak Kanamasının Nedenleri ve Tedavisi

Kulak zarının hassaslığındandır ki şiddeti düşük olsa dahi darbeden etkilenebilir ve kanamaya yol açar. Kanamanın aslında pek önemi yoktur. Çünkü kanamalar kısa zamanda durur.Ancak zarın hasar gördüğün de , kulakta ağrı ve duyma kaybı yaşanabilir.Genel olarak çocuklarda genizle kulak arasındaki östaki borusu eriskinlere oranla daha kisa oldugundan basit bir nezle bile orta kulak iltihabina yol açabilir. Bu iltihap sonucunda kulak kanaması yaşanabilir.

Bazen de kulak kanamasının sebebi bir yırtılmadan dolayı olmayabilir.Kulak kirinin temizlenmemesi sonucu orta kulağa baskı  yapılır.Bu baskı bir zaman sonra kendini temizlemek için kanayabilir.Ancak siz yinede kulak kanamasında her ihtimale karşı sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Nasıl Tedavi Edilir?

Ağrı yapan kulağın ağrısı gün içerisinde şiddetlenmişse , işitme kaybınız başlamış ve bu acıların ardından kulakta kanama olmuşsa , kulak kanamasından sonra da ağrısı kaybolmuşsa kulak zarında bir yırtılma meydana gelmiş olabilir. En yakın sağlık kuruluşuna giderek kulağınızın problemlerini söyleyerek çözüm yolu arayabilirsiniz.

Ancak acı şiddetli değilse , sadece çınlama varsa:Sessiz bir ortamda , uzun süreli olarak dinlenmek çok iyi gelecektir.

Acil Şifalar Dileriz .

Yazıyı paylaş

Yorumlar Konu : "Kulak Kanamasının Nedenleri ve Tedavisi"

Yorum yaz