Lahana Diyeti İle Nasıl Zayıflanır ?

İnsan sağlığı için oldukça yararlı bir sebze olan lahana, doğal ve sağlıklı zayıflamak isteyenler içinde çok yararlı bir sebze. İçerdiği birçok yararlı madde sayesinde insan sağlığına hem yarar sağlamakta hem de diyet eşliğinden tüketildiğinde kilo verdirtmektedir.

Lahana ile zayıflamak isteyenler için uygun olan bu diyette lahana çorbasından yararlanılmaktadır. Haftada 8 kilo verdirten bu diyetin hazırlanışı ise çok basit. Malzemeleri altı adet soğan, kereviz, lahana, biber, domates, patlıcan, kabak, enginar, havuç, maydanoz ve az tuzdan oluşan çorbanın yapılışında ise ilk önce bütün sebzeler ufak ufak doğratıldıktan sonra çorba olacak kıvam oluşturulana kadar düdüklü tencere içerisinde pişirilir. Pişirildikten sonra tüketilirken dikkat edilmesi gerekilen diyette birinci gün istenildiği kadar meyve ve yapılan lahana çorbası tüketilir. İlk gün muz hariç her türlü meyve tüketilebilir. İkinci gün ise baklagiller hariç istenilen sebze ile lahana çorbası tüketilir. Üçüncü gün öğünlere dikkat edilerek istenildiği kadar meyve ve sebze tüketilir. Bunun ardından da gene lahana çorbası düzenli olarak tüketilir. Dördüncü gün beş adet muz, dört bardak süt tüketilir ve üzerine lahana çorbası içilir. Beşinci gün üç yüz gram kırmızı et , altı adet domates ve lahana çorbası tüketilir. Altıncı gün istenildiği kadar yağsız olmak koşuluyla kırmızı et ve lahana çorbası yedinci gün ise pirinç, istenilen kadar sebze, meyve ve lahana çorbası tüketilir. Gün içerisinde listede ki yiyecekler diyet yapan kişiye göre ayarlanır ve ona göre besin tüketimi yapılır.

Son olarak haftada 8 kilo verdiren bu diyet düzenli ve dengeli uygulandığında hem sağlığımıza yarar sağlamakta hem de kilo verdirmektedir.

Yazıyı paylaş

Yorum yaz