Sırt Ağrısı Neden Olur

Sırt Ağrısı:

Günümüzde en çok rastlanan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Oldukça farklı sebepleren dolayı meydana gelebilmektedir. Genellikle gün içerisinde sıklıkla oturmak veya sabit kalmak ile etkisini gösteren bir rahatsızlıktır.

Kişide bazen böbrek yanlarından başlayan ağrılar gözlemlenirken, bazı durumlarda omurilik boyunca devam eden ağrılarda oluşabilmektedir. Hareketsiz kalındığı zamanlarda sırt ağrısı oluşmaktadır. Çok sık tekrarlanması halinde bir doktora başvurmak gerekmektedir. Doktor lüzumu halinde sırt kemiklerinin filminin çekilmesini isteyebilir.

Sırt ağrıları günlük hayatın etkilerinden kaynaklanıyorsa bir süre dinlenmenin faydası olabilir. Bu dinlenme genellikle kaplıcalarda veya sıcak bir hamam da yapılırsa sırt kemiklerinin daha kolay bir şekilde dinlendiği gözlemlenecektir. Tüm bunların yanı sıra bazı durumlarda kemik bozukluklarından da sırt ağrıları oluşabilmektedir. İşte bu durumlarda özellik yöntemlere başvurulması gerekmektedir.

Kişide skolyozis hastalığı oluşmaya başlayabilir. Yada kemik ve omur bozuklukları da meydana geliyor olabilir. Bu sebepten dolayı detaylı bir tedaviye başlanması hayati bir önem taşımaktadır.

Yazıyı paylaş

Yorum yaz